• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mustafa.mengur
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905325785139
  • https://www.instagram.com/maras.ok46/
  • https://www.youtube.com/channel/UCQVwGLmI9UTomcVWGCBRJyQ
                                                                   

Anasayfa

Kahramanmaraş Özel Güvenlik Arama Kurtarma Gençlik ve Spor Derneği (KÖGDER) Başkanı Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Atlı Okçuluk ve Osmanlı Okçuluk Eğitmeni Mustafa Mengür, okulumuza gelerek osmanlı okçuluğunu ve geleneksel türk okçuluğunu okul personelimize ve öğrencilerimize tanıtmıştır. Kendisine bu ziyaretinden ötürü teşekkür ederiz.
17.02.2019
Toy Aksaçlısı Mengür, muzenhaber.com’a yaptığı açıklamada: “Kahramanmaraş’ın Kurtuluşunun 99. Kurtuluş münasebetiyle şehrimizde 11 ili davet ederek Kurtuluş kupası, Osmanlı okçuluğu düzenlemekteyiz. Şehrimizde geleneksel sporları okçuluğu tanıtma gençlerimize öğretmek, gençlere kültürünü ecdat sevgisini aşılamak için elimizden geldiğince mücadele etmekteyiz. İnşallah şehrimizde geleneksel Türk okçuluğunu, Osmanlı okçuluğunu, Atlı okçuluğunu yayma çabamız daha yukarılara çıkar diye umut ediyorum.
17.02.2019
Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, geçmişi 500 yıla kadar uzanan savaş aletlerinin de yer aldığı bir sergi açıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde açılan sergide, Osmanlı dönemindeki savaşlarda kullanılmış tüfek, tabanca, ok, yay, kılıç, zırh, başlık, çizme, eyer gibi malzemeler ile dönemin savaş kıyafetleri sergileniyor.
17.02.2019
Kahramanmaraş'ta Osmanlı Savaş Kıyafetleri ve Silahları Sergisi açıldı Osmanlı Savaş Kıyafetleri ve Silahları Sergisi açıldı Kahramanmaraş 'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, geçmişi 500 yıla kadar uzanan savaş aletlerinin de yer aldığı Osmanlı Savaş Kıyafetleri ve Silahları Sergisi açıldı.Büyükşehir Belediyesi tarafından Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde açılan sergide, Osmanlı dönemindeki savaşlarda kullanılmış tüfek, tabanca, ok, yay, kılıç, zırh, başlık, çizme, eyer gibi malzemeler ile dönemin savaş kıyafetleri sergileniyor.Halkın yoğun ilgi gösterdiği sergi, yarın akşama kadar gezilebilecek.Sergiye destek veren Kahramanmaraş Özel Güvenlik Arama Kurtarma Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mustafa Mengür, kurtuluş etkinlikleri kapsamında açılan sergide, tarihi anlatan önemli eserler bulunduğunu söyledi.
17.02.2019
Sergi açılışının ardından stantları gezerek sergilenen ürünleri tek tek inceleyerek bilgiler alan Başkanvekili Kılıç: “Kurtuluş Bayramımızın 99'uncu yıl dönümü nedeniyle bugün burada Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak, Osmanlı Savaş Kıyafetleri ve Silahları sergisini açtık. Bugüne kadar hiçbir yerde görmediğimiz çok farklı silahlarla karşılaştık. O dönemin şartlarına göre kaliteli yapılmış, insanların kendilerini savunabilmeleri adına neler yapabildiklerini adeta mühendislik şeklinde silahlar görüyoruz. Tüm geçmişimizi yad ediyoruz. Sergimiz açık yarın akşama kadar ziyaret edebilirler.
17.02.2019
Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıldönümü münasebetiyle Kurtuluş Kupası Osmanlı Okçuluk Toyu düzenlendi. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi organizasyonu ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Bahçelievler Kampusu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen turnuva 11 ilden okçular katıldı. KÖGDERKUT Okçuluk Eğitmeni ve Toy Aksaçlısı Mustafa Mengür
17.02.2019
Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, geçmişi 500 yıla kadar uzanan savaş aletlerinin de yer aldığı Osmanlı Savaş Kıyafetleri ve Silahları Sergisi açıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde açılan sergide, Osmanlı dönemindeki savaşlarda kullanılmış tüfek, tabanca, ok, yay, kılıç, zırh, başlık, çizme, eyer gibi malzemeler ile dönemin savaş kıyafetleri sergileniyor. Halkın yoğun ilgi gösterdiği sergi, yarın akşama kadar gezilebilecek.
17.02.2019
Kögderkut İlimizin Kurtuluşunun 99. Yıl Dönümü nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla gerçekleşecek olan “Osmanlı Silahları Sergisi ve Kurtuluş Etkinlikleri” Programı düzenliyor. Türkiye Cumhuriyetinin çağdaş uygarlık, hedef ve ilkelerine sadık kalıp toplumsal yapıyı destekleyerek vatana, millete, topluma ve ailelerine faydalı birer birey olmalarını sağlamak, için böyle bir etkinliği hayata geçirmek istediklerini söyleyen Kögderkutspor Başkanı Mustafa Mengür, “Türk Milletinin asırlar süren kardeşliğini pekiştirip Ata Sporu olan okçuluğu, Osmanlıda kullanılan silahları ve Osmanlı kıyafetlerini tanıtarak tarih bilinci oluşturmak
06.02.2019
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde Kögderkut tarafından Diyarbakır, Malatya, Elazığ, Osmaniye, Gaziantep, Adana, Mersin, Sivas, Konya ve Kahramanmaraş, illerini kapsayan Kurtuluş Osmanlı Okçuluk Toyu Turnuvası 10 Şubat Pazar günü KSÜ Bahçelievler yerleşkesinde Saat:09.00’da düzenlenecek. KSÜ Bahçelievler Spor Salonunda düzenlenecek olan turnuvaya Balalar, 12-16 yaş gençler, bayanlar ve erkekler ve takım oyunları kategorilerinde 30 takımın katılımı ile gerçekleştirileceği belirtildi.
06.02.2019
KAHRAMANMARAŞ GELENEKSEL OKÇULUK KURSU
22.01.2019
 9  ...
Türkiye'de Bugün
Maraş Bugün
Hava Durumu
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret3839151