• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mustafa.mengur
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905325785139
  • https://www.instagram.com/maras.ok46/
  • https://www.youtube.com/channel/UCQVwGLmI9UTomcVWGCBRJyQ
                                                                   

Anasayfa

İstanbul'un fethi etkinlikleri kapsamında, 8.Fetih Kupası için belirlenen 7 İlden biri olan Kahramanmaraş'ımızda hazırladığımız video...Emeği geçenlerden Allah razı olsun. M.Alaattin NALCIOĞLU Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Fed. Y.K.Üyesi (Çev. ve Şeh. Bak. Tvk Gn.Md.Yrd.)
13.06.2020
Maraş’ın yiğit evladı. Arslan Bey 1883 yılında Maraş sancağının Göksun kazasında doğmuştur. Ailesi 1858 yılında Kafkasyadan Maraşa göç etmiştir. Arslan Bey polis olmak istemiş, sınavlara girmiş başarılı olmuş ve 1910 yılında Halepte polis memuru olarak göreve başlamıştır. Yıl 1917 ye geldiği dönemde ise Trablusşam bölgesinde serkomser olarak görevini ifa etmektedir. Mondros mütarekesinin imzalanmasıyla, 23 Şubat 1919 tarihinde İngilizler Maraş’ı fiilen işgal etmişlerdir. Arslan Bey ise ” Memleketime düşman girmişken burada görevimi ifa edemem” diyerek 5 Eylül 1919 da Maraşa gelmiştir. Ne var ki her şey aklında planladığı gibi gitmemiştir. İttihatçı olduğu gerekçe gösterilerek görev verilmemiş, Çetelerin birleşmesi teşkilatlanmasını savunurkende başta Mutasarrıf Ata Bey, Kadir Paşa olarak, Arslan Beyin İttihatçı olduğunu da ileri sürerek ona karşı cephe almışlardır.
13.06.2020
Kahramanmaras İl Jandarma Alay Komutanimiz Kıdemli Albay Numan Öksüz Komutanimizla Niyeti Gaza Diyerek Ok Attik..Komutanımız En Güzel Hediyeyi Bayragimizi Hediye Etti Sag Olsun.Türk Devleti Var Olsun
09.03.2020
“Geleneksel Okçuluk Salon Türkiye Kulüpler Kupası” Tamamlandı bu büyük organizasyonun ilimize tertiplenmesine vesile olan Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Başkanı Cengiz TOKSÖZ ve Yönetim Kurulunun değerli Üyelerine, Şahsım ve Kurumum adına teşekkürlerimizi iletiriz.
09.03.2020
12 Şubat etkinlikleri kapsamında büyükşehir belediyesi tarafından Necip Fazıl Kısakürek kültür merkezinde Osmanlı kıyafetleri ve silahları sergisi düzenlendi Katılım ve ilginin oldukça yoğun olduğu sergide silahlar miğferler kılıçlar geleneksel kıyafetler sergilendi Sergiyi gezmeye gelen vatandaşlarda bu yöresel kıyafetleri giyip fotoğraf çektirerek bu anları ölümsüzleştirdi Aksu haber mikrofonuna konuşan Maraş ok spor kulübü dernek başkanı Mustafa Mengür sergi hakkında bilgiler verdi
08.03.2020
100. Yıl Osmanlı Silahları Kıyafetleri Sergisi.. MarasOk..MarasAntik
08.03.2020
Mustafa MENGÜR Marasok Gençlik Ve Spor Kulübü Dernek Başkanı
08.03.2020
Geleneksel Türk okçuluk Eğitmeni Mustafa Mengür, Kahramanmaraş Yörük Türkmenleri Derneğinde dernek üyelerine okçuluğun tarihini anlattı. Kahramanmaraş Yörük Türkmenleri Derneğinin geleneksel sohbetlerinde Okçuluğun tarihi ve Türk Yayı, Sal, Kasan, Çile, Ok, Zihgir, Sadak, Tikreş ve Putanın ne olduğunu öğrenen Yörük Türkmen Derneği üyeleri Okçuluk Eğitmeni Mustafa Mengür’e verdikleri bilgiler için teşekkür etti. Dernekte ayrıca uygulama Yay çekme teknikleride anlatıldı. Kögderkut Dernek Başkanı Geleneksel Türk Okçuluk Eğitmeni Mustafa Mengür; “Yörük Türkmenleri Derneğinin misaferperliğinden dolayı çok teşekkür ederim. Elimizden geldiğince ilimizde faaliyet gösteren derneklere Okçuluğın tarihini, Türk Yayını anlatmaya çalışıyoruz bu tür faaliyetlerimiz aralıksız devam ediyor. Amacımız İlimize Geleneksel Türk okçuluğumuzu tanıtmak” dedi.
13.03.2019
Kögderkut olarak İlimizin Kurtuluşunun 99. Yıl Dönümü nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığının maddi katkılarıyla gerçekleşen “Osmanlı Silahları Sergisi ve Kurtuluş Etkinlikleri” projemizi tamamladık. Türkiye Cumhuriyetinin çağdaş uygarlık, hedef ve ilkelerine sadık kalıp toplumsal yapıyı destekleyerek vatana, millete, topluma ve ailelerine faydalı birer birey olmalarını sağlamak, için böyle bir etkinliği hayata geçirmek istediklerini söyleyen Kögderkutspor Başkanı Mustafa Mengür, “Türk Milletinin asırlar süren kardeşliğini pekiştirip Ata Sporu olan okçuluğu, Osmanlıda kullanılan silahları ve Osmanlı kıyafetlerini tanıtarak tarih bilinci oluşturmak, geleneklerini, örflerini, adetlerini yaşatmak, unutmamak ve unutturmamak, demokrasi ve milli irade bilincine sahip olmalarına, milli birlik, beraberlik ve dayanışma iklimini devam ettirerek anlatmak, sosyal sorumluluk bilinçlerine katkı sağlamak ve toplumda farkındalık oluşturmak amacımız.
13.03.2019
BALALAR Efe ÇAĞLAYAN Ecrin KORGIN Eli Nur ÖÇAL BİREYSEL GENÇ BAYAN Aysima YÜCE Remsu GÜLER Güler YILMAZ BİREYSEL GENÇ ERKEK Oktay Ahmet VUVAÇ Mustafa YALÇIN Hilmi ÇOPUR BÜYÜK BAYANLAR Aysun DEMİRCİ Nüket KARGIN Büşra DURMUŞ BÜYÜK ERKEKLER Metin ÖZDEMİR Abdullah TEMİZ Eren GÜNVER
17.02.2019
 8  ...
Türkiye'de Bugün
Maraş Bugün
Hava Durumu
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret3839152