• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mustafa.mengur
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905325785139
  • https://www.instagram.com/maras.ok46/
  • https://www.youtube.com/channel/UCQVwGLmI9UTomcVWGCBRJyQ
                                                                   

Anasayfa

Geleneksel Türk okçuluk Eğitmeni Mustafa Mengür, Kahramanmaraş Yörük Türkmenleri Derneğinde dernek üyelerine okçuluğun tarihini anlattı. Kahramanmaraş Yörük Türkmenleri Derneğinin geleneksel sohbetlerinde Okçuluğun tarihi ve Türk Yayı, Sal, Kasan, Çile, Ok, Zihgir, Sadak, Tikreş ve Putanın ne olduğunu öğrenen Yörük Türkmen Derneği üyeleri Okçuluk Eğitmeni Mustafa Mengür’e verdikleri bilgiler için teşekkür etti. Dernekte ayrıca uygulama Yay çekme teknikleride anlatıldı. Kögderkut Dernek Başkanı Geleneksel Türk Okçuluk Eğitmeni Mustafa Mengür; “Yörük Türkmenleri Derneğinin misaferperliğinden dolayı çok teşekkür ederim. Elimizden geldiğince ilimizde faaliyet gösteren derneklere Okçuluğın tarihini, Türk Yayını anlatmaya çalışıyoruz bu tür faaliyetlerimiz aralıksız devam ediyor. Amacımız İlimize Geleneksel Türk okçuluğumuzu tanıtmak” dedi.
13.03.2019
Kögderkut olarak İlimizin Kurtuluşunun 99. Yıl Dönümü nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığının maddi katkılarıyla gerçekleşen “Osmanlı Silahları Sergisi ve Kurtuluş Etkinlikleri” projemizi tamamladık. Türkiye Cumhuriyetinin çağdaş uygarlık, hedef ve ilkelerine sadık kalıp toplumsal yapıyı destekleyerek vatana, millete, topluma ve ailelerine faydalı birer birey olmalarını sağlamak, için böyle bir etkinliği hayata geçirmek istediklerini söyleyen Kögderkutspor Başkanı Mustafa Mengür, “Türk Milletinin asırlar süren kardeşliğini pekiştirip Ata Sporu olan okçuluğu, Osmanlıda kullanılan silahları ve Osmanlı kıyafetlerini tanıtarak tarih bilinci oluşturmak, geleneklerini, örflerini, adetlerini yaşatmak, unutmamak ve unutturmamak, demokrasi ve milli irade bilincine sahip olmalarına, milli birlik, beraberlik ve dayanışma iklimini devam ettirerek anlatmak, sosyal sorumluluk bilinçlerine katkı sağlamak ve toplumda farkındalık oluşturmak amacımız.
13.03.2019
BALALAR Efe ÇAĞLAYAN Ecrin KORGIN Eli Nur ÖÇAL BİREYSEL GENÇ BAYAN Aysima YÜCE Remsu GÜLER Güler YILMAZ BİREYSEL GENÇ ERKEK Oktay Ahmet VUVAÇ Mustafa YALÇIN Hilmi ÇOPUR BÜYÜK BAYANLAR Aysun DEMİRCİ Nüket KARGIN Büşra DURMUŞ BÜYÜK ERKEKLER Metin ÖZDEMİR Abdullah TEMİZ Eren GÜNVER
17.02.2019
Kahramanmaraş Özel Güvenlik Arama Kurtarma Gençlik ve Spor Derneği (KÖGDER) Başkanı Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Atlı Okçuluk ve Osmanlı Okçuluk Eğitmeni Mustafa Mengür, okulumuza gelerek osmanlı okçuluğunu ve geleneksel türk okçuluğunu okul personelimize ve öğrencilerimize tanıtmıştır. Kendisine bu ziyaretinden ötürü teşekkür ederiz.
17.02.2019
Toy Aksaçlısı Mengür, muzenhaber.com’a yaptığı açıklamada: “Kahramanmaraş’ın Kurtuluşunun 99. Kurtuluş münasebetiyle şehrimizde 11 ili davet ederek Kurtuluş kupası, Osmanlı okçuluğu düzenlemekteyiz. Şehrimizde geleneksel sporları okçuluğu tanıtma gençlerimize öğretmek, gençlere kültürünü ecdat sevgisini aşılamak için elimizden geldiğince mücadele etmekteyiz. İnşallah şehrimizde geleneksel Türk okçuluğunu, Osmanlı okçuluğunu, Atlı okçuluğunu yayma çabamız daha yukarılara çıkar diye umut ediyorum.
17.02.2019
Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, geçmişi 500 yıla kadar uzanan savaş aletlerinin de yer aldığı bir sergi açıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde açılan sergide, Osmanlı dönemindeki savaşlarda kullanılmış tüfek, tabanca, ok, yay, kılıç, zırh, başlık, çizme, eyer gibi malzemeler ile dönemin savaş kıyafetleri sergileniyor.
17.02.2019
Kahramanmaraş'ta Osmanlı Savaş Kıyafetleri ve Silahları Sergisi açıldı Osmanlı Savaş Kıyafetleri ve Silahları Sergisi açıldı Kahramanmaraş 'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, geçmişi 500 yıla kadar uzanan savaş aletlerinin de yer aldığı Osmanlı Savaş Kıyafetleri ve Silahları Sergisi açıldı.Büyükşehir Belediyesi tarafından Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde açılan sergide, Osmanlı dönemindeki savaşlarda kullanılmış tüfek, tabanca, ok, yay, kılıç, zırh, başlık, çizme, eyer gibi malzemeler ile dönemin savaş kıyafetleri sergileniyor.Halkın yoğun ilgi gösterdiği sergi, yarın akşama kadar gezilebilecek.Sergiye destek veren Kahramanmaraş Özel Güvenlik Arama Kurtarma Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mustafa Mengür, kurtuluş etkinlikleri kapsamında açılan sergide, tarihi anlatan önemli eserler bulunduğunu söyledi.
17.02.2019
Sergi açılışının ardından stantları gezerek sergilenen ürünleri tek tek inceleyerek bilgiler alan Başkanvekili Kılıç: “Kurtuluş Bayramımızın 99'uncu yıl dönümü nedeniyle bugün burada Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak, Osmanlı Savaş Kıyafetleri ve Silahları sergisini açtık. Bugüne kadar hiçbir yerde görmediğimiz çok farklı silahlarla karşılaştık. O dönemin şartlarına göre kaliteli yapılmış, insanların kendilerini savunabilmeleri adına neler yapabildiklerini adeta mühendislik şeklinde silahlar görüyoruz. Tüm geçmişimizi yad ediyoruz. Sergimiz açık yarın akşama kadar ziyaret edebilirler.
17.02.2019
Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıldönümü münasebetiyle Kurtuluş Kupası Osmanlı Okçuluk Toyu düzenlendi. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi organizasyonu ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Bahçelievler Kampusu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen turnuva 11 ilden okçular katıldı. KÖGDERKUT Okçuluk Eğitmeni ve Toy Aksaçlısı Mustafa Mengür
17.02.2019
Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, geçmişi 500 yıla kadar uzanan savaş aletlerinin de yer aldığı Osmanlı Savaş Kıyafetleri ve Silahları Sergisi açıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde açılan sergide, Osmanlı dönemindeki savaşlarda kullanılmış tüfek, tabanca, ok, yay, kılıç, zırh, başlık, çizme, eyer gibi malzemeler ile dönemin savaş kıyafetleri sergileniyor. Halkın yoğun ilgi gösterdiği sergi, yarın akşama kadar gezilebilecek.
17.02.2019
 8  ...
Türkiye'de Bugün
Maraş Bugün
Hava Durumu
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret3115561