• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mustafa.mengur
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905325785139
  • https://www.instagram.com/maras.ok46/
  • https://www.youtube.com/channel/UCQVwGLmI9UTomcVWGCBRJyQ
                                                                   

Anasayfa

Andırınlılar Tırşık Senliğinde Kögderkut Osmanlı Okçuluk Ekibi Gösteri Düzenledi..Bizleri Onure Eden Sayın Vekilimiz Celalettin Güvenc Bey, Sayin Vekilimiz İmran Kılınç Bey, Ak parti il Baskanımız Sayın Ömer Oruç Bilal Debgici Bey ve Kahramanmaraş Büyuk Şehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç Bey Bizlere Eşlik Ettiler ve Ya Hak Diyerek Ok Attıar.
12.03.2018
Kogderkut olarak Ak Parti İl Başkanımız Sayın Ömer Oruç Bilal Debgici Başkanımıza Hayırlı Olsun Temennilerinde Bulunduk. Yolu da Bahtıda Şehrimiz İçin AK olsun.
08.03.2018
Kadro Sürecinde Sınav Konularını Sizler İçin Derledik Özellikle 24 yıl uygulanmış olan 2495 Sayılı Yasanın değişiklik sürecinde böyle bir yaklaşımla işin genel prensiplerinde görüş birliği-anlaşma sağlanması, konunun tarafları bakımından bir ihtiyaçtır. Konunun tarafları; GÜNDEM - 2018-02-23 08:30:41 ÖZEL GÜVENLİK HUKUKU VE KİŞİ HAKLARI 1)Özel güvenliğin anlamı ve kapsamı Özel güvenliğin felsefesi: Türkiye’de 28 yıllık geçmişi bulunan Özel Güvenlik (ÖG) uygulamasının 2 niteliği öne çıkmıştır: 1-Uygulama ithaldir. 2-Sistem kurumsallaşamamıştır.
24.02.2018
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde cinnet getiren bir psikiyatri hastası güvenlik görevlisi Âdem A.’yı bıçakla yaraladı. Yaralayan hasta yakalandı; ancak 1 gün sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
20.02.2018
Kahramanmaraş Özel Güvenlikçiler Arama Kurtarma ve Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin (KÖGDERKUT) organizasyonuyla Osmanlı’da kullanılan silahlar Kahramanmaraş halkına tanıtıldı. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde dün gerçekleştirilen etkinlikte Osmanlı’da kullanılan yaklaşık 50 çeşit silah sergilenirken;...
16.02.2018
Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde dün gerçekleştirilen etkinlikte Osmanlı’da kullanılan yaklaşık 50 çeşit silah sergilenirken; geleneksel okçuluk gösterileri etkinliğe renk kattı. Etkinlikte konuşan KÖGDERKUT Spor Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Mengür, “Şehrimizde bu sene Osmanlı’nın silahlarını 12 Şubat haftası münasebetiyle tanıtalım, dedik. Gençlerimize kültürümüzü, örf ve adetlerimizin yanında silahlarımızı da göstermek istedik. İnşallah başarılı oluruz. Sağolsun katılımcılar ziyaretcilerimiz oluyor. Güzel bir etkinlik olacak. Bu etkinlikteki amacımız hem kültürümüzü unutmamak hem de dünyaya meydan okuyan Osmanlı’nın kullandığı silahları vatandaşlarımıza tanıtmak. Dün biz bu silahlarla dünyaya meydan okuduysak; bunlar bizim kızıl elmamızsa bugünde kızıl elmamızı uygulayan askerlerimize selam olsun” dedi
16.02.2018
Okçuluk Dünyasında Geleneksel Türk Okçuluğu ayrı bir yerde bulunuyor. Dünyanın en eski silahlarından biri olan Okçuluk Kögderkut tarafından öğrencilere tanıtıldı. Yeniden toplumumuza kazandırılan ve Etnospor faaliyetleriyle birlikte tekrar gün yüzüne çıkarılan okçuluğun tarihi Osmanlı öncesine kadar dayanıyor. Geçmişin günümüze aktarılması adına KÖGDERKUT Osmanlı haftasının ikinci haftasında öğrencilere okçuluk, Osmanlı Yayı, Kûtulamâre’yi anlattı. Kögderkut Başkanı Mustafa Mengür; Kahramanmaraş’ımızın kurtuluşunu idrak ederken, gençlerimize ata sporu olan okçuluğu tanıtıyoruz. Okçuluğun yanı sıra Osmanlı Yayı ve nasıl ok atıldığını gösteriyoruz.
11.02.2018
Geçmişin Günümüze Aktarılması Adına, Karacaoğlan Ortaokulu’nda Osmanlı Silahlarının Tanıtımı Ve Okçuluk Gösterileri Gerçekleştirildi. Mustafa MENGÜR KÖGDERKUT BAŞKANI
09.02.2018
Osmanlıda Silahlar etkinliğimizdeki desteklerinden dolayi Kahramanmaras Büyükşehir Belediye Baskanı Sayın Fatih Mehmet Erkoç Beye,Türkoglu Belediye Başkanı Sayın Osman Okumuş Beye, Zirat Odası Başkanı Sayın Mehmet Çetinkaya Beye, Emekliler Dernek Başkanı Mehmet Nalbantbaşı beye, Andırınlılar Dernek Başkanı Sayın Ahmet Kolutek Beye ve Maraş Antik Cahit Altigöz Beye Teşekkür Ederim. Mustafa MENGÜR KÖGDERKUT BAŞKANI
09.02.2018
08.02.2018’de Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde gerçekleşek olan Osmanlı’da silahlar sergisi şimdiden merakla beklenmeye başlandı. 12-17 yaş arasındaki gençler ile Türkiye Cumhuriyetinin çağdaş uygarlık, hedef ve ilkelerine sadık kalıp toplumsal yapıyı destekleyerek vatana, millete, topluma ve ailelerine faydalı birer birey olmalarını sağlamak, için böyle bir etkinliği hayata geçirmek istediklerini söyleyen Kögderkutspor Başkanı Mustafa Mengür, “Türk Milletinin asırlar süren kardeşliğini pekiştirip Ata Sporu olan okçuluğu ve Osmanlıda kullanılan silahları tanıtarak tarih bilinci oluşturmak, geleneklerini, örflerini, adetlerini yaşatmak, unutmamak ve unutturmamak, demokrasi ve milli irade bilincine sahip olmalarına, milli birlik, beraberlik ve dayanışma iklimini devam ettirerek anlatmak, sosyal sorumluluk bilinçlerine katkı sağlamak ve toplumda farkındalık oluşturmak amacımız. Bu nedenle düzenlenecek olan “OSMANLIDA SİLAHLAR” etkinliğimize tüm halkımız davetlidir.” dedi.
05.02.2018
... 13 ...
Türkiye'de Bugün
Maraş Bugün
Hava Durumu
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret3839152