• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mustafa.mengur
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905325785139
  • https://www.instagram.com/maras.ok46/
  • https://www.youtube.com/channel/UCQVwGLmI9UTomcVWGCBRJyQ
                                                                   

Anasayfa

En arkalarda kalmış topal bir bulut Vadimizin üzerinden seke seke geçip gitti. Çengelsiz bir türküyle seslendim arkasından Filim oracıkta bitti… Şiirin Beyaz Kartalı Bahattin KARAKOÇ üstad vefat etmiştir. Rabbim rahmeti ile muamele eylesin mekanı cennet olsun inşallah...
19.10.2018
KÖGDERKUT olarak Adana'nın Tufanbeyli İlçe Belediyesi tarafından 17 ncisi düzenlenen Tufanbeyli Geleneksel Güreş ve Kültür Festivaline katıldık. Tufanbeyli Belediye Başkanimiza Sayin Fatih Mehmet Erkoç Başkanimizin Selamlarini İlettik.. 17’ncisi düzenlenen Tufanbeyli Geleneksel Kültür ve Güreş Festivali coşku içerisinde geçti.
13.08.2018
Tolgadırlılar (Dulkadirliler) Türkmen Toyu Etkinlikleri Kahramanmaraş’ta ilk defa yapılacak olan; Tolgadırlılar ( Dulkadirliler) Türkmen Toyu etkinlikleri 5 Ağustos Pazar Günü, KSÜ Avşar kampüsünde yapılacak. Bu büyük organizasyon; Maraş Kültür, Sanat, Tarih araştırma ve Geliştirme Derneği (Maksat Der) öncülüğünde gerçekleşecek olup, Büyükşehir belediyemiz, ilçe belediyelerimiz ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitemiz destek vermişler, katkı sağlamışlardır..
12.08.2018
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi ve Özel Güvenlik Arama Kurtarma Gençlik ve Spor Kulübünün İş Birliyle Türk Okçuluğu Gösterisi Yapıldı.
29.07.2018
Azerbaycan, Doğu Türkistan, Kırgızistan, Irak ve Suriye'den katılan tüm öğrencilere, Kahramanmaraş Valiliği Basın Yayın Müdürü Sayın Halit UĞUR'a, Kahramanmaraş Büyükşehir STK Müdürü Sayın Yaşar KAYMAK'a, Kahramanmaraş Büyükşehir Kültür Müdürü Sayın Mustafa SEMERCİ'ye, Tarih Kültür Platformu Üyeleri ve Başkanı Sayın Ahmet KOLUTEK'e, 12 Şubat Muhtarlar Derneği Başkanı Sayın Ramazan GÜRBAK'a, Dulkadiroğlu Muhtarlar Derneği Başkanı Resul ARSLANHAN'aTürkoğlu Avasim Başkanı Sayın Metin İYİK'e ve yönetimine, Elbistan Alp Okçuluk Başkanı Sayın Halil KOZANOĞLU'na, Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Sayın Mehmet NALBANTBAŞI'na, Osmanlıca Çevirmeni ve İstanbul Şehir Üniversitesi Tarih Bölümü Tübitak Proje Asistanı ve Atlı Okçuluk Antrenörü Sayın Ali Can BATMAZ'a, Seyyid Battal Gazi Okçuluk Spor Kulübü Ok ve Zihgir yapım hocası, atlı spor ve puta okçu eğitmeni Sayın Hüseyin TOKGÖZ'e, Türk Hava Kurumu Başkanı Sayın Hacı HANÇERLİ'ye, KÖGDERKUT yönetimine ve üyelerine, değerli Kahramanmaraş halkına, etkinliğimize verdikleri
28.07.2018
Kültür ve Turizm Bakanlığının maddi katkılarıyla Türk Okçuluğu gösterileri eşliğinde gerçekleşecek olan Türki Cumhuriyetlerinden gelip ilimizde öğrenim gösteren misafir öğrencilere Türk Yayının tanıtımı KÖGDERKUT Spor Kulübü önderliğinde anlatılacak. 27 Temmuz Necip Fazıl Kültür Merkezinde gerçekleşecek olan Türk Yayı ve Türk Okçuluğu konulu Konferansta Osmanlı Okçuluğu ve Geleneksel Türk Okçuluğu’nu tanıtmaya çalışan GÖGDERKUT Spor Kulübü Başkanı Mustafa Mengür, Diriliş Ertuğrul Dizisi ile insanların ziyadesiyle ilgi duyduğu okçuluğu stantlarında uygulama imkânı bulduğunu söyledi.
24.07.2018
Kögderkut tarafından 27 Temmuzda Saat:17:00’de Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde Türk Okçuluğu gösterisi ve Türk Yayının tanıtımı programı düzenlenecek. Kögderkut Başkanı Mustafa Mengür; “Bu programda Geleneksel Türk okçuluğu ve olimpik okçuluk arasındaki farkların anlatılacağını söyledi. Mengür, programdan önce Türk okçuluğu gösterisi yaparak ilimizde öğrenim gören misafir öğrencilerimize Türk okçuluğunu anlatarak bir nebzede olsa atalarımızın geçmiş dönem silahlarını anlatacaklarını ifade etti.
24.07.2018
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 Temmuz 2016 darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle Demokrasi Meydanı’nda etkinlik düzenlendi. Büyükşehir belediyesi mehteranının gösterisini meydanı dolduran vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla ilgiyle izledi. Kahramanmaraşlılar gecenin geç saatlerine kadar Demokrasi Meydanı’ndan ayrılmadı.
15.07.2018
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da deneme sınavlarında başarılı olan öğrencileri Çanakkale Gezisi ile ödüllendiriyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik yapılan orta öğretime geçiş ve YKS deneme sınavlarında okullarında başarılı olan öğrencilere yönelik ödül olarak düzenlediği Çanakkale Gezisi’nin ilk kafilesi Kahramanmaraş’a döndü. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi önünden İl Milli eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Cevdet Kabakcı, Kültür ve Turizm Şube Müdürü Mustafa Semerci ile birlikte ilk kafile Çanakkale’ye gönderilmişti. İlk etapta 125 öğrencinin gönderildiği Çanakkale Gezisi’nde ilk durak Konya oluyor ve Mevlana ‘nın türbesi ziyaret ediliyor.
15.07.2018
KAHRAMANMARAŞ'TA GELENEKSEL OKÇULUK KURSLARI BAŞLIYOR 11 Temmuz 2018 Tarihi İtibarıyla Kayıtlarımız Başlamıştır. Kayıtlarımız Sınırlı Sayıdadır. Müracaat 0 (536) 327 00 77 0 (532) 578 51 39 Web: http://www.kogder.com Geleneksel Okçu Eğitmeni Mustafa MENGÜR (Yay, Ok, Kepaze, Tirkeş, Puta, El Koruyucu) Tarafımızdan Karşılanacaktır. 2 Ay Başlangıç Eğitimi
11.07.2018
... 10 ...
Türkiye'de Bugün
Maraş Bugün
Hava Durumu
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret3115561