• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mustafa.mengur
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905325785139
  • https://www.instagram.com/maras.ok46/
  • https://www.youtube.com/channel/UCQVwGLmI9UTomcVWGCBRJyQ
                                                                   

Anasayfa

Konya Geleneksel Türk Okçuluğu Türkiye Minikler Yıldızlar Gencler Türkiye Şampiyonasına Marasok Olarak Katılım Sağladık. Türkiye Şampiyonasına katılım sağlayan kulüplerimiz ve emeği geçen Konya İl Temsilcisimiz, Konya Büyük Şehir Belediyesi Başkanımız, TGTOF Başkanım, Hakemlerimiz ve Hakem Kurulu Başkanımızı tebrik ederim. Emeğinize sağlık.
23.10.2022
Türklerde okçuluğun ve özellikle atlı okçuluğun önemi tarih öncesi zamanlara kadar uzanır. Yaklaşık MÖ 5000'den itibaren Altay ve Tanrı Dağları ve çevresinde ortaya çıkan, daha sonra da İç Asya’ya tamamen egemen olan "Atlı Bozkır Kültüründe" atlara ve okçuluğa büyük önem verilmektedir. Tarihteki Türk atlı okçuları, dört nala giderken eyer üstünde dönüp arkaya ok atarak hedefe tam isabet ettirme ustalıklarıyla tanınmışlardır. Uluslararası literatürde "Part Atışı" olarak isimlendirilen at üzerinde geriye doğru yapılan ok atışının en başarılı ve en ünlü uygulayıcıları Türkler olmuşlardır. Türk kahramanı Tarkanların tolgalarına şahin tüyü takma hakkı yalnızca Part atışını başarılı bir şekilde uygulayabilenlerine verilmiştir. Vur-kaç, sahte geri çekilme ve düşmanın etrafını sarma gibi taktikler Türk atlı okçularının kullandığı ve birçok zaferde kilit rol oynayan taktiklerdir.
19.10.2022
Geleneksel Türk Okçuluğu; Türkiye’de gerçekleştirilen geleneksel okçuluk sporu etrafında şekillenen, yüzyıllar içinde belirlenmiş ilkeleri, kuralları, ritüelleri ve toplumsal uygulamaları, geleneksel zanaatkârlıkla üretilen ekipmanları, okçuluk disiplinleri ve atış tekniklerini barındıran bir somut olmayan kültürel miras unsurudur. Miras taşıyıcıları okçuluk becerilerini geliştirmek için bireysel veya toplu olarak antrenman yaparlar, bireysel atışlar gerçekleştirirler, festival havasında geçen yarışmalara ve gösterilere katılırlar. Tüm etkinliklerde okçular unsurla ilgili ilkelere, kurallara ve ritüellere sıkıca bağlı olarak hareket ederler.
19.10.2022
Kahramanmaraş Geleneksel Okçuluk Kursu Osmanlı ve Türk Okçuluğu hakkında tanıtım filmi
19.10.2022
İskenderun’da düzenlenen Okçuluk Şöleni turnuvasına TÜGVA Kahramanmaraş Geleneksel Okçuluk takımı ve Maraş Ok Gençlik ve Spor Kulübü Derneği işbirliği ile katılım sağladık. Turnuvada 2. olan Zeynep TÜFEKÇİ ve dereceye giren sporcularımızı tebrik ederiz. @tugvaspor Furkan Seyithanoğlu Mustafa Mengür
19.10.2022
Geleneksel Okçuluğu sevdiğimiz doğrudur. Katıldığı tüm turnuvalarda derece alan takımımız ziyarete gelmişler, hoşgelmişler. Ayrıca sporcularımızı yetiştiren ve Geleneksel Okçuluğu yaşatmak adına verdiği emeklerden dolayı Sn. Mustafa Mengür hocamıza teşekkür ederim.
19.10.2022
43 İl'den 462 kemankeş yavrumuzun katıldığı ve üç gün süren "İzmir Çakabey Kupası" Minikler Geleneksel Türk Okçuluğu Müsabakamızı tamamladık. Desteklerinden dolayı İzmir Gençlik Spor İl Md. Murat ESKİCİ Müdürüme, Kızılay İzmir İl Bşk. Kerem Baykalmış'a çok teşekkür ediyorum.
19.10.2022
Kahramanmaraş Geleneksel Türk Okçuluğu İl Seçmelerini yaptık.
19.10.2022
65 yaş üstü ulu çınarlara Ya Hak diyerek Türk gibi ok attırdık.
19.10.2022
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız sayın Derya Yanık Hanımefendi Ya Hak diyerek yay gerdi ok attı.
19.10.2022
 2  ...
Türkiye'de Bugün
Maraş Bugün
Hava Durumu
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret3839151