• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mustafa.mengur
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905325785139
  • https://www.instagram.com/maras.ok46/
  • https://www.youtube.com/channel/UCQVwGLmI9UTomcVWGCBRJyQ
                                                                   

Kahramanmaraş Arama Kurtarma Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği MUHARREM AYI ETKİNLİKLERİ KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİĞİ PROJESİ
Kahramanmaraş Özel Güvenlik Arama Kurtarma Gençlik ve Spor Kulübü olarak öncelikle amacımız şairler ve yazarlar başkenti olan ilimizde şiir, edebiyat ve kültürel alanlarda ilimiz ve ülke düzeyinde faaliyetler yaparak gençlerimizin vizyonlarına katkı sağlamaktır. Ayrıca kültürel, sosyal ve moral kalkınmasında etkin katkılarda bulunmak, arkadaşlık, dostluk ve karşılıklı anlayış bağları ile birleştirmek, sevgi ve saygıya dayanan sosyal ilişkileri geliştirmek, konferans, sempozyum, panel, açık oturum ve forumlar düzenlemek, eğitim ve kültürel alanlarda faaliyet göstermek  başlıca görevlerimizdendir.

İlimizdeki ve ülkemizdeki muhtelif illerdeki gençlerin Türkiye Cumhuriyeti'nin çağdaş uygarlık, hedef ve ilkelerine sadık kalıp toplumsal yapıyı destekleyerek vatana, millete, topluma ve ailelerine faydalı birer birey olmalarını sağlamak, geleneklerini, örflerini, adetlerini yaşatmak, unutmamak ve unutturmamak, demokrasi ve milli irade  bilincine sahip olmalarına, milli birlik, beraberlik ve dayanışma iklimini devam ettirerek anlatmak, sosyal sorumluluk bilinçlerine katkı sağlamak ve toplumda farkındalık oluşturmak amacı ile ilimizde 25//-27 Ekim 2016 tarihinde "Muharrem Ayı Etkinlikleri" Kültür Sanat ve Tanıtım Günleri adlı proje çalışması yapılmış bulunmaktadır.

                25 Ekim 2016 tarihinde Kahramanmaraş ilimizde ikindi namazına müteakip Çavuşlu camiinde bayanlar tarafından Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okutulmuş olup 4 adet hatmi şerif şehitlerimizin aziz ruhlarına hediye edilmiştir.

                25 Ekim 2016 tarihinde Kahramanmaraş İlimizde Çınarlı Camiinde erkeklere Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okutulmuş olup etkinliğimize katılan 430 kişiye 430 paket çörek ve lokum ikram edilmiştir.

                27 Ekim 2016 tarihinde Kahramanmaraş İlimizde KAFUM Merkezinde 800 kişiye aşure pişirilmiş ve dağıtımı yapılmıştır.

                Muharrem Ayı Etkinliklerinde etkinliğimize destek veren Kültür ve Turizm Bakanlığımıza sonsuz teşekkür ederim.

                Edirne'den etkinliğimize katılan ve etkinliğimiz süresince bizlere yardım desteklerini esirgemeyen Edirne Bedensel Engellileri ve Ailelerini Koruma Yardımlaşma Derneği Başkanı ve değerli üyelerine, Kahramanmaraş halkımıza sonsuz teşekkür ederim.

Başkan
Mustafa MENGÜR
                                                                                                                             
                                                                                                                                                                                                         

Yorumlar - Yorum Yaz
Türkiye'de Bugün
Maraş Bugün
Hava Durumu
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret3832676