• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mustafa.mengur
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905325785139
  • https://www.instagram.com/maras.ok46/
  • https://www.youtube.com/channel/UCQVwGLmI9UTomcVWGCBRJyQ
                                                                   

KAHRAMANMARAŞ DEPREMİ


6 Şubat günü korkunç bir sabaha uyandık. Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem binlerce yurttaşın hayatını kaybetmesine, on binlerce yurttaşın da yaralanmasına neden oldu. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, olmamalı da. Bu bakımdan 6 Şubat’ı ülkemiz için bir milat olarak görüyoruz. Bu süreçte aldığımız dersler bundan sonra eskisi gibi olmamamız gerektiğini de bize gösteriyor.

Deprem ülkemizin en temel gerçeği ancak toplumsal yaşamımızı, ekonomimizi, tabii ki en başta kentlerimizi, köylerimizi deprem gerçeğine uygun olarak yeniden tasarlamamız gerekiyor. Hatalarımızdan ders çıkarmalı, birlikte başarmalıyız.

Hayatımızı bilimin ışığında şekillendirmeliyiz. Mesele sadece depreme dayanıklı binalar yapmak değil, zihniyetimizi de değiştirmemiz önemli. Bu süreçte en çok ihtiyacımız olan şeyin dayanışma olduğunu gördük.

Kayıpları geri getirmek mümkün olmasa da, yaralarımızı ancak dayanışma içinde sarabiliriz. Depremin çıktılarını ve yarattığı tahribatı her yönüyle ve tam anlamıyla açıklamak için cok erken. Tekrar toparlanmamız için çok çalışmalıyız.

Bu amaçla Maraş Ok Spor Kulübü olarak depremden etkilenen gençlerimizin ve çocuklarımızın yaralarını sararak deprem psikolojisinden uzaklaştırıp başta Geleneksel Türk Okçuluğu gelmek üzere, geleneksel sporlarımızı öncelikle ilimiz genelinde devam ettirerek, sağlıklı, dinamik, kötü alışkanlıklardan uzak ve ata sporlarını tanıyarak yetişmeleri için çalışacağız.

İlimiz genelinde ve ulusal seviyede genç bireylerle ve tüm kurum-kuruluş, gruplar, platformlar ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliği ve koordinasyonu sağlamak Tarih, Kültür ve Sosyal Alanlarda Programlar yapmak Maraş Ok Spor Kulübümüzün başlıca görevleri arasındadır. Kuşaktan kuşağa, nesilden nesile aktarılarak süre gelen geleneksel Türk Okçuluğu spor kültürümüzü ilimiz geneli ve ulusal alanda başarılı bir seviyeye ulaştırmak ve bu başarının devamlılığını sağlamak hedefimizdir.


Hepimiz elimizi taşın altına koyup hep birlikte ayağa kalkacağız. Dünyayı daha yaşanır bir yer haline getirmek için çalışacağız.

Bu yıl çok daha güçlü, çok daha cesur, çok daha dirençli olacağız. Bu yıl, dayanışma ve birlik beraberlik yılı. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında küllerimizden yeniden doğacağız.

Kahramanmaraş Depreminde bizleri yalnız bırakmayıp yardımlarını eksik etmeyenTgtof Başkanım Cengiz Toksöz, Leyla Mumcu ablam, Timuçin Ballıoğlu Ustam ,Sivas Tgtof İl Temsilcisi Mehmet Kardeşim, Eskişehir Özel Güvenlik Derneği Başkanı Cengiz Kıvılcım, tüm tgtof İl Temsilcisi kardeşlerime, Reisi Cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan’a, İç İşleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya, şahsen mücadele eden Sinan Oğan’a, tüm Afad ekiplerine, gece gündüz demeden yemek yapan tüm şeflerimize, Sakarya Aş evine ve şefi Ufuk Göngör’e, aş evlerindeki tüm çalışanlara, tır şoförlerine, kamyon şoförlerine, diğer şehirlerde olup bizler için çırpınan dua eden tüm milletimize ve yardıma gelen tüm ülkelere çok teşekkür ederiz. 

Allah bir daha böyle büyük felaketler yaşatmasın…

 

Mustafa MENGÜR
Maraş Ok Spor Kulübü Başkanı

  
532 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Türkiye'de Bugün
Maraş Bugün
Hava Durumu
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret3839151