• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mustafa.mengur
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905325785139
  • https://www.instagram.com/maras.ok46/
  • https://www.youtube.com/channel/UCQVwGLmI9UTomcVWGCBRJyQ
                                                                   

ANDIRINLILAR TİRŞİK ŞENLİĞİNDE KÖGDERKUT OSMANLI OKÇULUK EKİBİ GÖSTERİ DÜZENLEDİ

BASINDANAndırınlılar Tirşik şöleninde Kögderkut Osmanlı Ekibi gösteri düzenledi. Kögderkut Başkanı Mustafa Mengür, bu tür etkinliklere  katılarak okçuluğun tarihini ve önemini anlattıklarını ifade ederek şunları söyledi. “Kaybolmaya yüz tutmuş geleneksel sporu gelecek nesillere aktarmayı amaçlıyoruz. Sultan Alparslan’ın ordusunda bulunan okçuların zaferin elde edilmesinde büyük katkısı olduğunu vurgulayan Mengür, “Biz de istiyoruz ki okçuluk Türkiye’de her yere yayılsın.Bunun için ilimizdeki tüm etkinliklere elimizden geldiğince katılıyoruz” dedi.

“Bu spor öncelikle kültürel bir mirastır. Sadece bir spor değil, bizim geleneklerimizi, örf ve adetlerimizi yaşatmak, köklü kültürümüzle ilgili gençleri daha bilinçli hale getirmek için bir araçtır.” diyen Mengür, gençleri bu spora yönlendirmek için çaba gösterdiklerini bildirdi.

“Biz bu spor yaygınlaştıkça daha çok başarının elde edileceğine inanıyoruz çünkü biz ata sporumuzu unutmuşuz. Binlerce yıl ecdadımız, dedelerimiz, atalarımız bu sporu yapmışlar. Yaygınlaşmaya başladıkça dünyada tekrar bu sporu zirveye taşıyacağımıza inanıyoruz. Malazgirt Zaferi ve İstanbul’un fethi gibi bütün büyük zaferlerde okçuların payı dünyadaki tarihçiler tarafından kabul ediliyor. Gençlerimizin bu spora ilgisi her geçen gün artıyor. Diriliş Ertuğrul gibi tarihi dizilerde okçuluğun ön plana çıkarılmasıyla her sene bu sayı katlanarak artıyor. Biz de gelişmesi için gereken çabayı gösteriyoruz.” Dedi.

  
463 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Türkiye'de Bugün
Maraş Bugün
Hava Durumu
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam44
Toplam Ziyaret3113256