• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mustafa.mengur
  • https://www.youtube.com/channel/UCQVwGLmI9UTomcVWGCBRJyQ
                                                                   

Translate
Site Haritası
REKLAM


Divanlı, Şazibey Halk Pazarı
D:61, 46100 Kahramanmaraş

Takvim
Maraş Ok Göksun Ericek Müdürler Obası Müdürler İlkokulunda...

3 yıl önce tanıştığım Halil İbrahim Alkan ile sosyal medya üzerinden takipleşiyorduk, benim burada geleneksel Türk Okçuluğu yaptığımı görüyordu.

Bir gün bir istekte bulundu.

Hocam benim burda öğrencilerimi de yaptığınız geleneksel Türk Okçuluğunu burada, benim okulda tanıtır mısın dedi, bizde bu nazik daveti kıramazdık. Artık Maraş Ok Baskanlığı Paidesi Yanı Sıra TGTOF İl Temsilciligi Gibi Onurlu Bir Görevi Üstlendigimden Seve Seve Demek Görevimizdi. Paydaş derneğimiz olan Çimmakder ile paylaştık onlarda seve seve dedi. Onlara süprizim var. Karar verip yola koyulduk.

Ericek Müdürler İlköğretim Okulu Müdürü (Öğretmeni) Halil İbrahim Alkan Bey 5 Mart'ta Göksun/Ericek te berit yaylası eteğinde bulunan müdürler obasına giderek çocuklarımızla buluştuk. Karşılayanlar arasında Halil İbrahim Alkan ve köy halkından bizleri evinde misafir eden anadolu insaninin güzel olan bütün örneklerini gösteren Musa Gürbüz bey ile beraber karşıladılar, okula gittik ve kendimizi tanıtarak geleneksel Türk okçuluğu ile ilgili bilgi vererek geleneksel Türk okçuluğu tanıttık. Okuldaki 15 öğrencimize, köydeki yaşlısı, gencine,kadını, kızı ve Ericek’teki öğretmenlerimize Türk Okculuk Eğitimi verdik.

 2 gün paydaş ve KARDEŞ derneğimiz olan ÇİMMAKDER dernek başkanım Orhan ÖZORMAN Bey de bu etkinlikte çocuklarımıza 15 ayakkabı ,hediyeler hem de onlara kışın Kahramanmaras'a özgü sucuk ekmek ikramı yaparak uç noktada kimseden bir haber çocuklarımızı ödüllendirdi, ayrıca MARAŞOK ise bu çocuklarımızı geleneksel türk okçuluğu ile ilgili bilgi aktardı hem eğitim verdi hem de Ya HAK diyerek yay çektirip ok attırdı.

Daha sonra Halil İbrahim öğretmenimizin kendi ve öğrencilerinin yapmış oldukları zorlu yarış parkuruna gidildi, çocuklar kendi aralarında yarıştı.

Kazananlar ödüllendirildi, ayrıca ben, Adil Çapar, Maraşok ve Çimmakder adına parkurda yarışma yapan güzel insan Halil İbrahim Alkan öğretmenimiz ile Adil Çapar kardeşimiz yarısmacı oldu, bu zorlu karlı parkurda yarışan arkadaşları ve öğrencilerimizi Tebrik ederim.

Bu güzel anı yaşatan harika öğretmenimize çok teşekkür ederim.

Ayrıca bu güzel günde karda kaymak da vardı naylonlarla berit eteklerinde küçük koca yürekli gazel vurmuş yüzler bize karda nasıl kayacağımızı öğrettiler.

Karda naylonlarla kaydık.

Yorgun düşen bedenlerin acıktıkları her hallerinden belli oluyordu. Genç öğrencilerimizle sucuk ekmek yaparak hep birlikte afiyetle yedik.

Göksun Ericek Müdürler obası ev sahipliğinde oba halkı ikinci gün yay çekip ok attılar.

Obada güzel izlenimlerle güzel berit yaylası eteklerinde harika bir etkinliğe son verdik.

Bu yolculukta bize yerli ve milli duruşu ile Çimmakder dernek başkanı sayın ORHAN ÖZORMAN beye, bu gönül köprüsünü inşa eden Müdürler obası Müdürü Halil İbrahim Alkan öğretmenimize, misafirperverlik değerlerini unutmayan oba halkına, Türkiye Geleneksel Türk Okçuluğu İl Temsilcisi, Maraşok dernek başkanı Mustafa MENGÜR olarak emeği geçen herkese teşekür ederim.

 FOTOĞRAFLAR İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ!

 

  
221 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Türkiye'de Bugün
Maraş Bugün
Hava Durumu
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret1006058